top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

czwartek, 14 stycznia 2021

ziele

Bukwica

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Roślina chroniąca przed złymi duchami i chorobami, spalana z rzepikiem odwraca złe zaklęcia.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

Dawniej sadzono ją na cmentarzach, gdyż wierzono że działa ochronnie. Noszono ją jako amulet do czego znajdujemy wiele historycznych odniesień. Często używana przez Celtów, wspominana w przekazach jako roślina potężna na tyle, że zmusza węże do walki pomiędzy sobą,
Można w okresie letnim rozpalić więcej węgli (małe ognisko) na zewnątrz, sypnąć garść Bukwicy i przeskakiwać aby oczyścić się z negatywnych energii. To jedno z ziół, które pomaga godzić skłócone pary.
Astrologicznie Bukiwica związana jest z Jowiszem i znakiem Raka.

Użycie w workach mojo

Bukwica noszona przy sobie chroni duszę i ciało jak powiadają.

Ochrona duszy i ciała - Białe, lub czerwone mojo - Napełnij mojo zielem bukwicy, solą i do środka włóż kosmyk swoich włosów.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Powiadają, że zranione jelenie jadły Bukwicę, lub leżały w jej kręgu by uzdrowić się. Napar z bukwicy dodany do kąpieli pomoże magicznie ukoić nerwy, zranione serce, a nawet niektóre "nienaturalne choroby".

Pyły i posypki

Dawne przekazy mówią, że Bukwica każe walczyć wężom. Ludzie często przenosili pojęcie węża kryjącego się w trawie - na fałszywych przyjaciół. Użyj więc proszku z Bukwicy na terenie gdzie spotykasz różne wrogie osoby. Jeśli zaczną walczyć pomiędzy sobą - Tobie dadzą spokój.

Kadzidło

Jeśli czujemy się źle bez wyraźnej przyczyny, warto spalić odrobinę Bukwicy z Rzepikiem na węglu, alby odczynić ewentualne uroki i odepchnąć je do nadawcy.

bukwica, rzepik, sól, ochrona, węże, obrona, jowisz, rak

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page