top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

środa, 13 stycznia 2021

kora i drewno

Cedr

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Przyciąga pieniądze, pomaga wynająć lokal i działa ochronnie.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

Z Cedru także usypuje się progi przez które nie może przejść zło. Wspiera on dom i bezpieczeństwo.
Posmarowanie klamki olejem, w którym moczyły się kawałki Cedru, ma zachęcić ludzi którzy dotkną klamki do wynajęcia mieszkania czy domu.
Cedr tradycyjnie łączony jest z Ametystami i Szafirami, dlatego zaleca się trzymanie tych kamieni w szkatułce wykonanej z jego drewna.
W takich szkatułach podobno swoje skarby chowają Jednorożce.

Użycie w workach mojo

Aby przyciągnąć i utrzymać pieniądze - Zielone mojo - Połącz ze sobą Cedr, Kozieradkę i Lucernę.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Ze względu na charakter rośliny - drewno, rzadko używa się naparów z Cedru. Jego płynną "esencję magiczną" w postaci olejku eterycznego można dodawać do mycia podłóg w firmie, aby przyciągnąć klientów. Takie mycie powinno się wykonać od drzwi wejściowych, do środka lokalu.

Pyły i posypki

Sproszkowanym cedrem usypuje się krzyż na ziemi, aby nastał spokój a niechciane osoby nie wtargnęły na zabezpieczony teren.
Kawałki cedru ludzie trzymają w portfelach, aby przyciągnąć i zatrzymać pieniądze.

Kadzidło

Cedr jako kadzidło jest znany od starożytności (a pewnie i wcześniej). Można używać go do okadzeń finansowych - aby przyciągnąć bogactwo, ale używano go dawniej do błogosławieństw dzieci.
Niewielu wie, że spalany Cedr jako kadzidło służy konsekracji magicznej różdżki, oraz (!) używa się go podczas studiowania kart Tarota - buław, odpowiada też jako kadzidło tarotowym czwórkom.
Czasami w handlu spotyka się wiązki ziół do okadzania pod nazwą "cedr" - są to najczęściej odmiany jałowca, zwana potocznie "cedrem", jest to często Thuja occidentalis (którą włada Merkury).

cedr, kozieradka, lucerna, biznes, praca, pieniądze, portfel, wynajem, jednorożec, ametyst, szafir, tarot, buławy, magiczna różdżka, thuja occidentalis., merkury

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page