top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

czwartek, 14 stycznia 2021

szyszki

Chmiel

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Przynosi spokój, dobry sen, leczy z koszmarów.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

W wielu regionach mały worek mojo, lub zwykła zszyta torebka z kwiatami Chmielu zaszyta w poduszce (umieszczona pod poduszką) sprowadza spokój, dobre i miłe sny, chroni od koszmarów.
Z Chmielem korespondują Mars i Pluton.

Użycie w workach mojo

Spokojny sen - Białe mojo - W wielu regionach mały worek mojo, lub zwykła zszyta torebka z kwiatami Chmielu zaszyta w poduszce (umieszczona pod poduszką) sprowadza spokój, dobre i miłe sny, chroni od koszmarów.

Numery w Lotto (oczywiście proszę traktować to z dystansem, sami uważamy że w dzisiejszych czasach ciężko wykorzystać potencjał tych sposobów, gdyż czasy i techniki uległy zbyt wielkim zmianom) - Żółte mojo -
Połącz Chmiel z kwiatem Nagietka i korzeniem Pieczęci Salomona. Włóż pod poduszkę i wyśnij numery loterii.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Dawniej matki dodawały chmiel do wody do mycia podłóg dziecięcych pokoi, by sprowadzić na swoje pociechy spokojny, zdrowy sen, zwłaszcza jeśli dzieci budziły się z niepokojem w mocy.

Sam chmiel rzadko spotyka się w historycznych ujęciach inaczej niż...dodatek do rytualnych napojów, jak sakramentalne piwa na wyspach brytyjskich.

Pyły i posypki

Wszystkie moce chmielu można wykorzystać rozsypując go w sypialni pod łóżkiem, lub materacem.
Jeśli spojrzysz jednak na Chmiel z innej nieco strony - usypiającej w sposób "obronny" możesz użyć go do doskonałego czaru!
Gdy ktoś Ci szkodzi, na przykład uprzykrza Ci życie w pracy - uśpij jego czujność!
Weź jego zdjęcie, albo papier którego dotknął, w ostateczności zwykły papier i przygotuj papier imienny, zapisując 3 razy jego imię i nazwisko (najlepiej z data urodzenia), przekręcasz papier o 90 stopni w lewo i krzyżujesz z napisem - "oddaj mój spokój" lub podobnym, pisanym także 3 razy. Potem posyp papier sproszkowanym chmielem z komendą - "śpij!". Jeśli to osoba, która Cię dręczy, dociśnij kartkę ciężkim kamieniem i pozostaw tak w bezpiecznym miejscu.

Kadzidło

Można spalać jako kadzidło dziękczynne dla bóstw związanych z napojami piwnymi, sporadycznie z bóstwami snu.

chmiel, nagietek, pieczęć salomona, wygrana, sen, spokój, bezpieczeństwo, ochrona, dziecko, piwo, uśpienie, obrona, mars, pluton

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page