top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

czwartek, 14 stycznia 2021

kora

Cynamon cejloński

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Cynamon według wierzeń szybko przyciąga szczęście, pieniądze, miłość. Używa się go do ochrony, oczyszczania i jako pomoc w grach liczbowych.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

Ludzie używają kawałków Cynamonu w czarach pieniężnych, biznesowych i sprawach finansowych.
Na co dzień mamy najczęściej do czynienia z tańszą odmianą cynamonu – tzw. Cynamonem chińskim. To jego spotykamy w sklepach w laskach i mielony (trudno tu o pewność, łatwo rozróżnić w całym kawałku – szlachetne odmiany przypominają zwitek wielu warstw cienkiej kory, gdy natomiast tańsze odmiany to rurka z grubego kawałka kory).
Cynamon pomaga zrozumieć nieśmiertelność i połączyć się z tym aspektem jaźni.
Tradycyjnie Cynamon przyporządkowany był Marsowi (prawdopodobnie przez jego ognisty charakter), obecnie uznaje się dodatkowe władanie Urana. Cynamon też tradycyjnie koresponduje ze Słońcem, to połączenie jest tradycyjne dla Wysokiej Magii. Tarotowo połączony jest z kartą Kochankowie, a mineralogicznie z Turmalinem, z którym to powinien być przechowywany.

Użycie w workach mojo

Pomnożenie gotówki
Zielony mojo.
Włóż do niego trzy laski Cynamonu natarte „Olejem Szybkiego Szczęścia”, Gałkę Muszkatołową natartą olejem „Szybkie Pieniądze” oraz zioła pieniężne takie jak Rumianek, Korzennik, gałązka Tymianku, Kozieradkę, Lucernę (wybierz jedno lub tyle by suma składników była nieparzysta, trzy laski cynamonu licz jako jeden składnik). Wszystko aktywowane perfumami VanVan i recytacją Psalmu 23 („Pan jest moim pasterzem…”).
Zamiast oleju Szybkiego Szczęścia możesz użyć oleju w którym moczyła się Alkanna, a VanVan zastąpić możesz whisky.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Gdy zaczynasz biznes w nowym miejscu zmyj podłogę wodą z dodatkiem Amoniaku i Chińskiego Czyścidła kierując się ku wyjściu. Wylej wodę poza lokalem. Umyj wiadro i wykonaj kolejne mycie, tym razem do wnętrza lokalu. W skład tego "mycia" powinny wejść Cynamon i Cukier. Raz w tygodniu warto powtórzyć rytuał, myjąc chodnik na zewnątrz, albo skrapiając go mieszanką wody, Cukru, Cynamonu i własnego Moczu.

Pyły i posypki

Proszek romansu
Zmieszaj cynamon z imbirem (które rozgrzewają atmosferę) i szyszkojagodami jałowca (wzmacniające męskie libido). Wykonaj to najlepiej w piątek, mieszając składniki w prawo. Proszkiem posypuj miejsca spotkania z ukochanym, wspólne rzeczy, listy, syp w rogac