top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

poniedziałek, 25 stycznia 2021

nasiona

Fasola życzeń

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Fasola i nasiona są od wieków używane w różnych rytuałach. Spełniają życzenia, przynoszą szczęście i służą jako pożywienie dla żywych... i umarłych.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

Rytualistyka związana z fasolami zasługuje na osobny artykuł, jednak nasza lista składników nie mogłaby się obejść bez "podsumowania" działania fasoli. Warto spojrzeć na bajkę o zaczarowanej fasoli - angielskiej baśni z XVII w, gdzie biedny chłopiec sadzi fasolę, która rośnie do nieba, wspina się po niej i po kilku "przygodach" zdobywa czarną kurę znoszącą złote jajka! Przy okazji "czarnej kury znoszącej złote jajka" warto wspomnieć, że we Francji około XVIII w została wydana "Czarna kura"!
"Czarna kura" to niezwykłe i klasyczne dzieło o sztuce magicznej, arkanach tworzenia magicznych talizmanów i sposobie uzyskania... czarnej kury znoszącej złote jaja.
Jak widzimy, fasola pobudza wyobraźnię, chociaż nigdy nie spotkałem się z takim jej użycie.
Jednak ludzie od wieków upatrywali się w niej źródła magii spełniającej marzenia, marzenia o bogactwie i o miłości.
Jeden z przepisów mówi, aby wziąć do kieszeni 7 ziaren magicznej fasoli, każdemu z nich zadedykować jedno z 7 życzeń, nosić przez 7 dni, a dnia siódmego - wyrzucić po kolei do płynącej wody, przez lewe ramię, wzywając każde z życzeń. Wracamy z takiego rytuału nie oglądając się za siebie a marzenie ma się spełnić w ciągu 7 dni, lub tygodni, ewentualnie miesięcy.

Użycie w workach mojo

Fasolę życzeń można wrzucać do dowolnego mojo dedykując fasoli określone marzenie.
Warto tutaj zaznaczyć, Fasola Życzeń ma spełniać ogólne życzenia, a życzenia dedykowane miłości traktujemy najczęściej za pomocą Fasoli Tonka.
Możesz też użyć samodzielnie 1 (jednak 1 używa się najczęściej z innymi składnikami), optymalnie 3, idealnie 7 sztuk w mojo.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Dotychczas nie spotkałem się z użyciem fasoli w naparach, ale przypuszczam że mogłaby wejść w skład magicznej butli z whisky z innymi składnikami.
Fasola Tonka bywa moczona w alkoholu i później taki alkohol służy magii.
Natomiast niektórzy uważają, że jeśli znamy złego czarownika, należy nabrać fasoli do ust i plunąć w jego stronę, alternatywnie w papier imienny lub zdjęcie, aby zablokować jego czary.

Pyły i posypki

Ze względu na charakt