top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

poniedziałek, 25 stycznia 2021

ziele, kwiaty, liść

Fiołek

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Fiołek Wonny poświęcony Wenus to doskonałe ziele na miłość, Bratek Trójbarwny dla kontroli i męskich czarów seksualnych i Bratek Ogrodowy, aby pogodzić się z partnerem, lub złagodzić ból rozstania - wszystkie fiołki pomagają w czarach sercowych od setek lat.
Subtelną moc fiołka możemy odkryć jako zioła pogrzebowego, używanego po śmierci małego dziecka - przynosić ma bowiem pocieszenie sercom bliskich dziecka.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

Fiołki niosą ze sobą cnoty skromności, prostoty, pogody ducha, inspiracji i szczęścia szczególnie dla kobiet.
Jedna z legend opowiadających o powstaniu tej rośliny, mówi o nimfie Io, córce boga rzek Inachusa, kapłance Hery i ukochanej Zeusa. Nie jest tajemnicą, że Zeus miał dużo "skoków w bok" (pewnie dlatego, że Hera nie użyła owoców Głogu i Krwawego Korzenia - taki żarcik). Hera oczywiści mściła się na kolejnych miłościach Zeusa, tak też ofiarą zazdrości Hery padła Io, zamieniona w jałówkę. Dziś źródła sprzeczają się, kto przemienił Io w krowę, jedni mówią że Zeus, aby ukryć swój związek, inni że Hera. Historie jednak opowiadają, że z pomocą Hermesa uciekła, ale Hera zesłała na nią bąka - gzę, która wgryzała się w ciało jałówki gdziekolwiek by poszła. Przebiegła tak cały świat zatrzymując się dopiero w Bosforze (cieśnina łączącą Morze Czarne z Morzem Marmara, położona między Półwyspem Bałkańskim a Azją Mniejszą, oddziela Europę od Azji), który nosi nazwę właśnie od niej - Przeprawa Krowy.
Rzadko wspominane informacje o dalszych losach Io mówią, że zlitował się wreszcie Zeus nad nią i zamienił - niestety nie na powrót w młodą kobietę, ale - w kwiat fiołka.

Powiadają, że noszenie kwiatów fiołka przynosi szczęście i trzyma z daleka złe duchy. Noszenie liści fiołka w butach m przynieść romans i miłość, gdyż liście mają kształt serca. Wszystkie te wierzenia odnoszą się do gatunku umieszczonego na zdjęciu, czyli Voiola odorata.
Należy pamiętać, że fiołki nie kończą się na Fiołku Wonnym. Kolejne ziele fiołka wymieniane w starych księgach, to Viola Tricolor - Fiołek Trójbarwny, zwany Bratkiem Polnym. Jego dwa, skrzyżowane liście włożone do buta mają dać kontrolę nad ludźmi., natomiast wśród anglojęzycznej części czarowników - używany jest przez mężczyzn, aby sprowadzić kochankę do siebie. Natomiast Bratek "ogrodowy" (Viola ×wittrockiana) znany nam z klombów, doniczek i cmentarzy, różnobarwny, od bieli, przez fiolety i oranże, żółcienie po bordo - łagodzi bóle związane ze związkami. Jest symbolem troski o innych i wolnomyślicielstwa.

Użycie w workach mojo

Istnieje przepis na zwiększenie mocy seksualnych dla mężczyzn. Można nazwać ten worek:
Mojo "więcej seksu"!
W czerwonym mojo umieszcza się Bratek Polny, kawałki korzenia Wielkiego Jana Zdobywcy, oraz kawałki korzenia Sampsona. Do tak przygotowanego worka mojo należy dodać 3 fasole Tonka ubrane w (namaszczone) spermę mężczyzny, a sam worek należy namaszczać olejkiem Wielkiego Jana Zdobywcy.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Zmieszaj Bratek Ogrodowy z Pąkami Balsamu z Gilead, zaparz i dodaj do kąpieli lub mycia podłóg, aby pojednać się z partnerem, podobnie działa spalanie tej mieszanki.
Jeśli jesteś po rozstaniu, aby łagodzić ten stan i ból - weź kąpiel w Bratku Ogrodowym przez 9 kolejnych dni po zerwaniu.

Pyły i posypki

Rozdrobnione kwiaty fiołka i lawendy rozsypane w sypialni, wzmagają przeżycia miłosne i seksualne.

Kadzidło

Spalanie ziela Fiołka ma utrzymać blisko partnera.
Spalanie Bratka Ogrodowego z Pąkami Balsamu z Gilead ma sprowadzić zgodę w związku, podobnie jak napar.

fiołek, bratek, bratek tróbarwny, kontrola, miłość, ból, rozstanie, związek, zgoda, lawenda, balsam z gilead, seks, potencja, sperma, korzeń sampsona, wielki jan zdobywca, tonka, Wenus, pogrzeb, dziecko, zeus, kozieradka, io

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page