top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

poniedziałek, 25 stycznia 2021

nasiona

Gałka muszkatołowa

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Jedno z narzędzi, ulubionych przez hazardzistów.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

Dawniej wiercono otwory w gałce muszkatołowej i wypełniano je rtęcią, po czym zaklejano woskiem. Dzisiaj na szczęście mamy większą wiedzę o toksyczności rtęci i raczej niewiele osób posunie się do tego sposobu. Natomiast ci myślący logicznie i magicznie - porównają rtęć do Merkurego i wpakują do gałki zioła, metale, kamienie i inne ingrediencje korespondujące z Merkurym, a nie będące toksycznymi.
Tak spreparowaną gałkę muszkatołową noszono w kieszeni idąc grać w kary, kości czy ruletkę.

Użycie w workach mojo

Aby wspomóc wygrane w grach liczbowych - Zielone mojo - Umieść w worku Gałkę Muszkatołową, 3 srebrne monety (lub ewentualnie srebrnego koloru), dodatkowo włóż Ziele Angielskie (Korzennik), Cynamon i Perłowy Mech.
Worek karmi się olejkiem finansowym, takim jak "Pieniądze do mnie" albo innym, który przyciąga pieniądze. Podczas namaszczania recytuj psalm 23. Worek noś w miejsca w których możesz wygrać coś dzięki fartowi i "szczęściu".

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Aby zachować wierność partnera, przytoczę tutaj sposób S. Cunningham`a
Rozetnij gałkę na 4 równe części, jedną zakop w ziemi, drugą spal w ogniu, trzecią zrzuć w powietrze z klifu (lub innego wysokiego miejsca), czwartą ugotuj, napij się odrobinę wywaru. Noś ze sobą tę część a na noc wkładaj pod poduszkę.
Komentarz:
Scott odwołuje się do klasycznego zaklęcia wykorzystującego 4 żywioły. Zakładam z opisu, że gałkę po ugotowaniu należy wysuszyć. Dlatego nie powinna się za długo gotować. Pamiętaj, że nadmierne spożycie gałki może być szkodliwe dla Twojego organizmu, ze względu na pewną toksyczność tych nasion.

Pyły i posypki

Sproszkowaną gałką muszkatołową ubiera się zielone świece finansowe.
Gałka rozsypana pod łóżkiem ząbkującego dziecka, wspomoże ten proces.
Posypuj gałką banknoty aby przybywało pieniędzy, możesz też wsypać proszek, lub umieścić całą gałkę (jeśli masz taką możliwość) w portfelu.

Kadzidło

Dodawaj sproszkowanej gałki do kadzideł finansowych, kadzideł gier liczbowych, kadzideł pomyślności i szczęścia.

gałka muszkatołowa, rtęć, merkury, srebrne monety, srebro, korzennik, ziele angielskie, cynamon, perłowy mech, psalm 23, olejek finansowy, tonka, anyż gwiaździsty, wierność, 4 żywioły, ząbkowanie, dziecko, portfel, banknoty, bogactwo, pieniądze

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page