top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

wtorek, 26 stycznia 2021

ziele, kwiat, gałęzie, owoce

Głóg

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Łagodzi smutek i bóle serca, przynosi szczęście, chroni dzieci, dom i wierność, pomaga dostrzec Wróżki.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

Ludzie wierzyli, że krzewy Głogu to zamienione w nie wiedźmy, które - rzeczywiście - chętnie używały miejsc gdzie rośnie Głóg (podobnie jak Czarny Bez) do wykonywania niektórych rytuałów.
Dla osób które przeszły traumatyczne przeżycia - robiono wieńce z Głogu, które zakładano na głowę (ewentualnie kładziono gałązki Głogu na taką osobę), miało to zapewnić spokój i szczęście.
Krzew Głogu najczęściej jest poświęcony Marsowi, a z gałązek można wyrabiać magiczne różdżki.
Jeśli znajdziesz (lub zasadzisz obok siebie) świętą triadę: Dąb, Jesion Wyniosły i Głóg, to wedle wiary starożytnej Brytanii - ujrzysz w tym miejscu wróżki! Wszystkie 3 rośliny mają być błogosławionym symbolem tych istot, dlatego warto hodować chociażby Głóg w ogrodzie. W tym miejscu nie powinno być metalowych przedmiotów, natomiast dobrze będzie powiesić kryształy i połyskujące przedmioty na gałązkach, a pod krzakiem ustawić łupiny z orzecha włoskiego wypełnione piwem - zapewne dzięki temu zyskamy przyjazność Wróżek!

Użycie w workach mojo

Ochrona dziecka - Napełnij białe mojo liśćmi, kwiatami i owocami Głogu. Ukryj taki worek w pokoju dziecka - będzie je chronić przed złem. Optymalnie jest dołożyć kosmyk włosów dziecka do mojo zanim je zamkniemy.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Napar z Głogu służy ochronie przed złem, wystarczy nim skropić lokal, czy mieszkanie, aby było chronione przed złem.

Pyły i posypki

Liście rozrzucone po sypialni, pod łóżkiem, albo pod materacem, mają chronić dziewictwo poprzez wnoszenie energii wstrzemięźliwości a nawet celibatu.
Jeśli ktoś próbuje uwieść Twojego partnera - posyp na drodze tej osoby owoce głogu - jeśli po nich przejdzie, zostawi Twojego partnera w spokoju, gdyż zablokuje to wejście dla takiej osoby do waszego domu.

Kadzidło

Dotychczas nie spotkałem się z użyciem Głogu w kadzidłach.

głóg, wróżki, dąb, jesion, dziecko, ochrona, czarny bez, smutek, zdrada, wierność, mars

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page