top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

wtorek, 27 kwietnia 2021

korzeń

Gorysz Miarz

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Korzeń obdarzający mistrzostwem, siłą, działa ochronnie na naszą psychikę i wspomaga różne działania.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

To bardzo specyficzny korzeń o charakterystycznym zapachu. Istnieje kilka Goryszy, z czego moim ulubionym jest Gorysz Miarz, który zwiększa siłę, działa ochronnie i pomaga polepszyć zdolności intelektualne. W większości języków Gorysz nosi nazwę "mistrzostwa" tylko jakoś w polskim przyjęła się nazwa nawiązująca zapewne do goryczkowatości rośliny.
Warto zatem używać Goryszu w dowolnych działaniach mających na celu doskonalenie - nauka, sport, praca, wszędzie tam doskonale sprawdzi się ten korzeń, który obdarzy nas siłą i wytrwałością, kierując w stronę sukcesu.

Użycie w workach mojo

Mistrzowskie mojo - Mojo sportowców
Aby osiągać sukcesy w sporcie, wykonywano następujące mojo.
Do czerwonej torby wkładano Mistrzowski Korzeń, ziele Mistrza Lasu czyli Marzanki Wonnej i korzeń Sampsona, a wszystko namaszczaj olejkiem Wielkiego Jana Zdobywcy.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Niektóre podania mówią, że Irokezi myli broń w naparze z Goryszu, aby poprawić ich celność.
Powiada się także, że mycie dłoni w deszczówce spływającej z rośliny daje posłuch i uznanie w pracy, którą wykonujesz. Z doświadczenia powiem, że zdobycie nasion Goryszu, o którym pisze, graniczy z cudem na szerokości i długości geograficznej, gdzie mieszkam, a gdy już zdobyłem - kiełkowanie to drugi koszmar. Jeśli masz dostęp do Goryszu - daj znać koniecznie!

Bazując na podaniach, które przytaczam, możemy spodziewać się, że myce dłoni w naparze z Goryszu przyniesie podobne, jak nie identyczne a nawet lepsze skutki niż deszczówka. Jeśli chcesz wierniej oddać ten rytuał - zaparz zioło w wodzie deszczowej!

Dawniej popularnymi były tak zwane "czary stóp", do nich należeć będzie poniższy przepis.
Jeśli chcesz, aby szanowano Cię, uznawano Twoje zdanie, abyś był autorytetem w danym środowisku, zanim do niego wstąpisz - upierz skarpety (pończochy) w zwykłej wodzie, wyciśnij, a następnie same "stopy" skarpet zamocz w naparze z Goryszu a następnie wysusz. Kiedy ruszysz do miejsca, gdzie pragniesz aprobaty i szacunku - załóż skarpety na nogi, aby zawsze stąpać po Goryszu w danym miejscu.

Pyły i posypki

Jak napar działa na zdobywanie szacunku i uznania, tak samo sproszkowany korzeń Goryszu wsypany do butów, obdarzy noszącego uznaniem i faworyzowaniem zwłaszcza w środowisku zawodowym.

Kadzidło

Sproszkowany korzeń możesz dodawać do kadzideł zdobywania szacunku, rozwoju i nauki. Możesz też na jego podstawie stworzyć takie kadzidło.

Kadzidło Szacunku
3 część sproszkowanego korzenia Goryszu
2 część sproszkowanego korzenia Sadźca Purpurowego
1 część Marzanki wonnej
Wszystko sproszkuj w czwartek, gdy przybywać będzie księżyca. Spalaj na węglach proszek w czwartki, piątki i niedziele.

Mistrzowski korzeń

masteroot, mistrzowski korzeń, gorysz, marzanka wonna, mistrz lasu, sport, doskonałość, nauka, korzeń sampsona, wielki jan zdobywca, peonia, korzeń królowej elżbiety, sadziec purpurowy

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page