top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

czwartek, 27 stycznia 2022

kwiat/przyprawa

Goździki

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Wspinała magiczna roślina przyciągająca szczęście do domu, zatrzymująca plotki i wspomagająca przyjaźnie międzyludzkie.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

By chronić się przed pomówieniami, plotkami i oszczerstwami, nabijano goździkami magiczne czerwone świece i spalano. To miało także spowodować, że wrogowie staną się bardziej przyjaźni.

Użycie w workach mojo

By chronić i utrwalić przyjaźń, ludzie szyli dwa maleńkie woreczki i wypełniali po 7 Goździków każdy. Po zaszyciu robili z nich naszyjniki, na cienkich bawełnianych sznurkach. Każda z dwóch osób zakładała naszyjnik i nosiła aż nić naturalnie się zużyła i pękła – to miało ochronić przyjaźń na zawsze.

Aby nie zabrakło pieniędzy w waszym związku dodatkowo zróbcie zielone mojo na pieniądze, wkładając do niego prócz Goździków, Trawę Pięciopalczastą, Cynamon cejloński, Perłowy mech.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Aby uciszyć plotki i pomówienia, należy zapisać ich treść na papierze toaletowym, następnie zrobiwszy napar z 99 goździków, napełnić nim czysty słój i gdy przestygnie wrzucić tam zapisany papier. Słoik nast5ępnie zakręcamy, mocno potrząsamy i chowamy do zamrażalnika. Po 9 dniach, jeśli plotka wciąż ma tę samą energię - powtarzamy z kolejnym słojem i tak maksymalnie 3 razy (3 słoiki).

Pyły i posypki

Goździki są znane z ich właściwości znieczulających (właściwie chodzi o olejek eteryczny jaki zawierają"). Dawniej używano tego składnika w stomatologii. Sproszkowanych goździków możemy używać w czarach mających złagodzić negatywne sytuacje - problemy, gdy trwają. Gdy czekamy na spotkanie z kimś bliskim, aby wyjaśnić jakąś sprawę a spodziewamy się silnych emocji i złości, warto sproszkować goździki i rozsypać je w miejscu spotkania, aby złagodzić konflikt i aby rozmowa i wyjaśnienia ewentualne przebiegły w spokojniejszej atmosferze.

Kadzidło

Spalanie goździków jako kadzidła przyciąga pieniądze.

Czapetka pachnąca

goździki, plotki, pomówienia, wrogowie, ochrona, przyjaźń

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page