top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

niedziela, 4 września 2022

jagody i gałązki

Jałowiec

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Jałowiec od dawnych czasów opisywany był w księgach jako ziele mogące potęgować męskie libido, taka "viagra" z kolczastego krzaku. Zalewano jagody Jałowca winem i sporządzano mikstury. Natomiast Słowianie okadzali wiosną obejścia i domy płonącymi gałązkami Jałowca.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

W czasie wczesnej wiosny spalaj kawałki zielonego jałowca w domu, okadzając każdy kąt. Gdy to uczynisz otwórz okna aby świerze powietrze omiotło domostwo.

Użycie w workach mojo

Mojo namiętnosci
To mojo zwykle robią mężczyźni, ewentualnie robi się je dla mężczyzn, aby zachęcić ich do zbliźeń.
Weź czerwone mojo i włóż do niego 9 jagód Jałowca, korzeń Sampsona i liście Damiany. Mojo wykonaj najlepiej w piątek. Mojo takie karmi się śliną lub spermą.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Napary, nalewki i maceraty z jagód Jałowca stosuje się w celu zachęcenia mężczyzn do zbliżeń seksualnych.
Czyścidło "przyjdź i weź mnie"
Na początku pierwszej kwadry księżyca - gdy skończy się nów i pojawi się cienki sierp księżyca - utrzyj w moździerzu jagody Jałowca, dodaj odrobinę Miodu i liście Damiany. Gdy rozdrobnisz składniki, powoli dolewaj dobrego rumu, ucieraj wszystko w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara - w prawo.
Zlej miksturę razem z ziołami do słoika i codziennie wstrząsaj słoikiem aż do pełni, mówiąc jednocześnie "imię...jak księżyc rośnie, tak rośnie twoje pożądanie, jak księżyc przybywa tak ty do mnie przybywasz, jak księżyc widzę na niebie, tak ciebie widzę u siebie!" - najlepiej wykonuj tę czynność patrząc na księżyc.
W dniu pełni przecedź miksturę i spryskaj drogę na zewnątrz idąc w stronę domu, spryskaj próg i delikatnie spryskaj wewnątrz "ścieżkę" do sypialni. Możesz dodatkowo użyć świecy "Przyjdź do mnie" aby wzmocnić czar.

Pyły i posypki

Jagody, które moczy się w czerwonym winie, mogą posłużyć jako dodatek do kąpieli, gdy kobieta chce przyciągnąć kochanka do swojego życia. Kąpiel wykonuje się w wodzie z dodatkiem jagód Jałowca, mycie należy wykonać od dołu ku górze, a następnie odrobinę wody i wszystkie jagody użyte w kąpieli rozsypać na wschód obok domu.

Kadzidło

Gałązki świeżego jałowca można spalać bezpośrednio nad ogniem (nie konieczne są węgle). Taką gałązką, która się pali i dymi jednocześnie - można okadzać mieszkania. Zwyczaj ten był znany od dawna w polskich wsiach, gdzie podczas "rytuałów" wiosennych chodzono pomiędzy domami z "kukłą" Marzanny a później oczyszczano stare energie i aktywowano nowe właśnie płonącymi i dymiącymi gałązkami jałowca.

jałowiec, damiana, miód, rum, korzeń sampsona, sperma

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page