top of page

Ten wpis podlega ciągłej rozbudowie o kolejne, dostępne aktualizacje. Ostania aktualizacja miała miejsce:

poniedziałek, 5 września 2022

korzeń

Diabelskie Sznurowadło

savory-leaves-and-flowers-with-twine-on-
Bez-nazwy-1_0042_Depositphotos_5748840_x

Do ochrony przed urokami, plotkami, pomoc w szukaniu pracy i w hazardzie.

fresh-herbs-8J25NAG.jpg
Użycie w rytuałach

Uważa się, że Diabelskie sznurowadła mają zdolność ochrony przed złem, czarami i plotkami. Czasem łączy się je białą nicią i 9 węzłami z Korzeniem Ducha Świętego i umieszcza nad progiem dla ochrony domu i domowników.
by przyciągać dobrych klientów, a złych trzymać z daleka łączono Diabelskie sznurowadła, Jemiołę i Cynamon cejloński. Tak powstałą mieszankę zakopywano w okolicy drzwi – przyciągać miało to dobrych, płacących klientów, a awanturników i nieuczciwych – trzymać z daleka.

Użycie w workach mojo

Diabelskie sznurowadła noszone w czerwonym mojo służą ochronie przed urokami, w zielonym - przynoszą szczęście w sprawach pieniężnych.

branch-of-medicinal-wormwood-PMK77YD.jpg
Napary do czarów

Macerat z whisky, Diabelskiego Sznurowadła i korzenia Wielkiego Jana Zdobywcy przyciąga bogactwo.

Pyły i posypki

Ludzie mieszali Diabelskie sznurowadła z Czerwonym pieprzem i rozsypywali w stronę osób, które były dla nich dokuczliwe, lub pisząc ich imię – wysypywali przygotowaną miksturę. W ten sposób całe zło miało wrócić do nadawcy.

Kadzidło

Jednym z ciekawszych zachowanych przepisów było użycie Diabelskich sznurowadeł by przyciągnąć klientów i utrzymać prawo z dala od nie do końca legalnego biznesu. W tym celu pokruszone ziele wraz ze Smoczą krwią i Cynamonem cejlońskim spalano na węglach, a dymem okadzano każdy kąt, okna i drzwi – miało to pomóc rozkwitać biznesowi, jednocześnie utrzymując z dala wszelkie kontrole.

Diabelskie sznurowadło

ochrona, bogactwo, obrona, spokojny sen

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page