top of page

Księga Cieni

Prawa i zasady w Magii

Depositphotos_254354486_ds_0006_Warstwa-

Moce Maga

Droga, Wola, Wiedza, Wiara, Milczenie

Wiele osób, myśląc o mocach maga, będzie wymieniać jasnowidzenie, telekinezę, zdolności uzdrowicielskie i inne niezwykłe talenty. Mocą maga jest jednak przede wszystkim zmienianie rzeczywistości według własnej woli. Reszta to tylko narzędzia i zdolności…

Szmaragdowa Tablica Hermesa Trismegistosa

Mentalizm, Zgodność, Wibracja, Biegunowość,

Rytm, Przyczyna i Skutek, Rodzaj

Siedem jest Praw Prawdy, ten, kto je zna rozumiejąc, posiądzie Magiczny Klucz, pod którego dotykiem wszystkie Drzwi Świątyni stoją otworem"

Każde działanie magiczne, rytuał podlega tym prawom. Magia też ma swoje zasady, więc warto je zrozumieć aby w pełni z nich korzystać. Chociaż nasze szkolenia online często o nich wspominają - tutaj znajdziesz kwintesencję. Jeśli Twoja Księga Cieni jest tworzona, a nie masz tam tych praw - warto je zanotować, aby móc do nich zawsze wrócić.

Moce i Energie wspomagające Maga

Depositphotos_254354486_ds_0006_Warstwa-

Moc 4 żywiołów

Powietrze, Ogień, Woda i Ziemia


Energie 4 stron świata - komunikacja, transformacja, uczucia i bezpieczeństwo. 
Żywioły i zamieszkujące je Żywiołaki posiadają złożoną naturę i umiejętności. Patrzenie na Żywioł poprzez jego widzialną manifestację - płomień, deszcz, minerały i powiew powietrza jest dużym uproszczeniem. I tak jak woda może mieć zabarwienie określonych żywiołów (woda ognista!) tak żywioł powietrza wraz ze swymi kadzidłami, świece w różnych kolorach, czy minerały z dna mórz, czy  wulkanów będą mieć swoje osobne moce, opiekunów, władców, Anioły, Archanioły, Duchy i wiele, wiele innych.
Poznanie tych korelacji daje nam moc zaangażowania określonej siły do określonego zadania zgodnie z naszą wolą. 

Depositphotos_254354486_ds_0006_Warstwa-
Kompozycja 6.png
Kompozycja 26.png
Kompozycja 36.png
Kompozycja 81.png
Kompozycja 57.png
Kompozycja 50.png
Kompozycja 67.png

Moc 7 Planet

Słońce i Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz oraz Saturn


Rytuały i Magia od setek lat korzystają z mocy 7 planet. Energie 7 dni tygodnia - sukces i zdrowie, emocje, nauka i handel, piękno i miłość, siła i walka z przeciwnościami, rozwój i zaszczyty, prawo i czas. Znajomość mocy planet ukazuje nam złożoność świata roślin, minerałów, zapachów, zwierząt, metali, kolorów. Ten starożytny kod jest potężnym narzędziem w rękach świadomego Czyniącego. Wybór dnia tygodnia, koloru szat, obrusu na ołtarz, kwiatów, narzędzi, posiłków - potęguje i ukierunkowuje moc Czarownika na określony cel, obdarzając go dodatkową mocą o określonej, pożądanej w danym momencie wibracji. 

Depositphotos_254354486_ds_0006_Warstwa-

Moc 10 Sefirotów

Korona, Mądrość, Zrozumienie, Miłość, Gniew, Zwycięstwo, Chwała, Fundament, Królestwo


Moc 10 Emanacji Boskich, ich połączenia ze światem Aniołów, planet, idei, minerałami, roślinami, zapachami...
Poznaj sfery życia jakimi zawiadują określone Energie Anielskie, poznaj imiona Boga, których wibracja przynosi zmiany w naszym życiu, poznaj narzędzia aby komunikować się z boskimi Posłannikami!

 

...więcej szczegółowych informacji pojawi się wkrótce tutaj...
Depositphotos_254354486_ds_0006_Warstwa-

Słońce w zodiaku

Jeden z trudniejszych aspektów, ponieważ Słońce jest tylko przez jeden miesiąc w znaku – jeśli to przegapimy, będziemy musieli czekać 11 miesięcy na kolejną szansę.

Fazy Księżyca i Księżyc w znakach

Jeśli postanowiliśmy zwracać uwagę na ruch Słońca, komplikuje to sprawy ludziom zaczynającym pracę z magicznym niebem. Nigdy nie będzie pełni Księżyca w znaku, w którym jest jednocześnie Słońce! Musimy więc brać pod uwagę przeciwległe znaki (opozycja Słońca do Księżyca).

Większość osób jednak ignoruje ruch Słońca, skupiając się na samym Księżycu. Łatwiej więc jest wybrać odpowiedni aspekt Księżyca przyrastającego (od nowiu do pełni, gdy przypomina literkę D i odpowiada za wszelkie czary pozytywnego wzrostu, mnożenia, przyciągania), pełni (odpowiedzialnej za dodatkową moc, błogosławieństwa i ochronę) oraz Księżyca ubywającego (od pełni do nowiu, gdy przypomina literkę C i odpowiada za odpychanie, pozbywanie się i odcięcia). Ostatni z aspektów – nów – raczej pomija się w czarach, jest specyficzną fazą i większość osób wstrzymuje się od działań magicznych już na 3 dni przed nowiem i 3 dni po nowiu.

Warto zwrócić uwagę, w jakim znaku zodiaku znajduje się Księżyc i dobrać charakter znaku do naszej potrzeby.

Wybór czasu i kierunku świata w rytuałach

Depositphotos_254354486_ds_0006_Warstwa-

Odpowiedni wybór czasu

Tworząc rytuał należy wziąć pod uwagę różne aspekty czasu, im więcej ich będzie w zgodzie

z naszym celem, tym szybsze i silniejsze efekty będzie miał czar.

Księga Cieni zawsze posiada cenne wskazówki jak pracować

aby nasze magia i rytuały się powiodły. 

Odpowiedni wybór kierunku świata

Wchód

Powietrze i sprawy z nim związane; to kierunek, w którym zwracamy się w sprawie błogosławieństwa i początków.

Południe

Ogień i sprawy z nim związane; to kierunek, w którym zwracamy się w sprawie dodatkowej energii i pokonania przeciwności.

Zachód

Woda i sprawy z nią związane; to kierunek, w którym zwracamy się w sprawie zakończenia i pozbycia określonych cech, spraw.

Północ

Ziemia i sprawy z nią związane; to kierunek, w którym zwracamy się w sprawie bezpieczeństwa, utrzymania określonej pozycji.

Instrumentarium

Herbarium

Zielnik magiczny


Rośliny towarzyszyły Człowiekowi od początku Jego istnienia. Legendy często opowiadają o zmianach ludzi w kwiaty, drzewa, byliny...
Z jednego, maleńkiego ziarna potrafi wyrosnąć "dowolna" roślina, cały plan jest zaklęty w tej kruszynie. Roślina pojawia się gdy 4 Żywioły ułożą się w harmonijną całość. Ziemia da fundament, woda rozmiękczy ziarno, krążąc następnie w całej roślinie, która oddychając powietrzem, dzięki ognistej mocy Słońca - przetransformuje Żywioły w nową jakość.
To jedna z największych alchemicznych przemian, nieosiągalna do powtórzenia przez Człowieka, a każde z ziaren, gdy wyrośnie - obdarzy nas inną mocą.
Rośliny są nieskończenie różnorodne - pachną, są kolorowe, niektóre są twarde, inne giętkie, płożą się lub wspinają kilkadziesiąt metrów w górę. Żyją w zakamarkach skał, gdzie brak ziemi, wisząc w powietrzu, albo wynurzają liście i kwiaty z wodnej toni.

Zrozumienie ich subtelnego języka, dla współczesnego Człowieka czasami wydaje się trudne. Nie było to jednak trudne dla naszych Przodków, z którymi rośliny komunikowały się barwą, zapachem, kształtem - opowiadając swoje historie. Ich wiedza przetrwała w przekazach słownych, Księga Cieni kowenów najczęściej także posiadała opisy mocy roślin.
Dziś możesz poznać ich Moce, bo tak samo jak przed 1000 czy 3000 lat - wciąż mówią do nas - wystarczy nauczyć się słuchać i czytać w nich - a podzielą się swoją mocą!

Staropolski Zielnik

magiczny


Pośród wielu niezwykłych roślin, honorowe miejsce powinny zajmować te - które towarzyszyły naszym Przodkom na naszych ziemiach. To opowieść zapomniana, bo "wnuczki, słuchać nie chcą" - a wystarczy porozmawiać ze Starszymi, aby poznać ich sposoby na przeróżne dolegliwości dnia codziennego. Tak też opowiadają ludzie po wioskach różne historie, a te - zebrane tutaj - rzucają nowe światło na byliny mijane podczas spacerów. Bo magia i rytuały są wokół nas od tysiącleci.

 

Świece

Ich kolory i typy


Jednym z najbardziej klasycznych przedmiotów używanych w Magii są niewątpliwie świece. Te niezwykłe przedmioty potrafią transformować stały wosk, który jest we władaniu Ziemi, w płyn, który pod wpływem ognia wyparowuje i świeci jasnym blaskiem. Ta magia łącząca żywioły i zmieniająca wosk w światło daje nam nadzieję, że i nasze prośby zostaną spełnione. Nadzieję, że zebrane we właściwym momencie magiczne elementy przetransformują się w wymarzony związek, zdrowie, nowy dom, lepszą pracę...

 

 

Przedmioty używane w Magii

Kamienie i minerały, drewno, pióra, ziemia i woda,

monety, karty i papier, muszle, kości, oleje,

sznurki i inne magiczne ingrediencje


Magia nie kończy się na ziołach i świecach...
Nasze szkolenia online ukazują różnorodność używanych materiałów.
Ludzie używali dostępne na swoim terenie przedmioty, ale i także sprowadzane z najdalszych zakątków świata ingrediencje. Pióro z pawia a pióro z orła - to w świetle wiedzy magicznej - dwa całkiem inne pióra. Woda z kałuży z cmentarza a woda opadła z nieba podczas wielkiej burzy - to też całkiem inne wody. Gdy nauczymy się rozumieć i używać przedmioty, widząc poza materią ich astralną duszę pełną Ash`e - będziemy twórcami rzeczywistości wedle własnej woli.

 

W życiu Wiedźmy czy Maga często uczestniczą Istoty Duchowe -

reprezentują określone moce, użyczają tych energii,

lub od nich są zależne zmiany, jakich pożądamy.

Skrzaty, Chowańce, Boginie, Duchy Przodków, Zwierzęta, Rośliny i Minerały - to magiczni Pomocnicy i w tym leksykonie będziemy zbierać

informacje o nich i dzielić się tym z Tobą.

Magia i rytuały, Księga Cieni, szkolenia online - wszędzie znajdzie się miejsce aby wspomnieć o tych wyjątkowych Istotach!

Pomocnicy i istoty magiczne

Depositphotos_254354486_ds_0006_Warstwa-

Bogowie i Boginie

Grecy, Rzymianie, Jorubowie, Babilończycy, Słowianie, Wikingowie, Indianie, Celtowie, Egipcjanie...
Wszystkie kultury miały swoich niebiańskich Ojców i Matki


Będziemy przyglądać się "istotom boskim" z różnych zakątków świata. Poznamy ich historię, cechy, zakres oddziaływania, dary w jakich się lubują...aby potrafić obłaskawić Ich i by pomogli nam w codziennej pracy magicznej.

Orisha i Loa

Bogowie, a właściwie  Przodkowie - Duchy, które dały początek zarówno Voodoo jak i Hoodoo


Często mówimy - Papa Legba - innym razem opowiadamy historie jak Matka Boska Częstochowska, zwana Czarną Madonną stała się Erzulie Dantor na Haitii.
W tym dziale powoli przybliżymy Ci te postacie i wiele, wiele innych!

Totemy zwierzęce

Sowa, Jeleń, Ćma, Smok, Kameleon, Motyl, Kot, Tygrys, Wąż...


Czy zastanawiasz się czasami, jakie moce drzemią w zwierzęcych Opiekunach? Masz ulubione zwierzę, albo takie którego wyjątkowo się lękasz - tak zwany "totem cienia". A może spotykasz nieoczekiwanie jakieś zwierzę i zastanawiasz się - co Świat ma Ci do przekazania? Zwierzęta są Opiekunami, Przewodnikami, symbolami bogów i bogiń, niezwykłymi Istotami, które żyją na granicy świata ludzi i dzikiej przyrody. Każde zwierzę ma dla Ciebie lekcję - jaka? Dowiedz się poznając ich istotę.

Święci Patroni

Św. Antoni, Św. Krzysztof, Św. Rita, Św. Piotr, Św. Ekspedyt...


Ludzie spośród siebie wybierali tych, którzy posiadać mieli niezwykłe dary, moce, a swym postępowaniem wpisali się na stałe w historię. Gdy myślisz o zagubionym przedmiocie, często wzywasz Świętego Antoniego, gdy ruszasz w podróż - Św. Krzysztofa, a gdy mierzysz się z niemożliwą sprawą - Św. Ritę lub Św. Judę.
Maria Laveau pięknie pogodziła Voodoo ze świętymi, dając im nowe - magiczne życie. Tak też święci wkroczyli do świata magii stając się patronami rytuałów, pośrednikami pomiędzy ludźmi a Bogiem. Warto poznać to drugie - magiczne oblicze świętych.

Aniołowie i Archaniołowie

Rafael, Gabriel, Michael...Metatron, Uriel, Samael...

Aniołowie, Archaniołowie, Serafini, Koła, Moce - Posłańcy Boga, władają żywiołami, znakami zodiaku, stronami świata, jedni chronią, inni przynoszą zrozumienie, kolejni obdarzają bogactwem i miłością. Jeśli znamy ich imię i pieczęć - możemy nawiązać kontakt i prosić o zmiany w naszym życiu.

Istoty astralne

Egregory, Duchy, Larwy astralne, Astroidee...

W magii istnieje przekonanie o istnieniu niewidzialnego świata, który istnieje równolegle do naszego...z resztą nie tylko magia wierzy w ten świat. To w tym świecie możemy tworzyć energetyczne Istoty, które pomagają nam w codziennych zmaganiach. Jednak - jak to już bywa w przyrodzie, dążącej do równowagi - są też tam Istoty wrogie człowiekowi, Zmory i Upiory czyhają na tych, którzy nieprzygotowani zapuszczą się w nieznane rejony astralu...

Duchy przyrody

Driady, Bazyliszki, Wiły, Trole, Syreny, Smoki, Skrzaty, Wróżki...

Historia ludzkości jest przepełniona magicznymi istotami. Chyba żadna opowieść dla dzieci i bajka nie może się obyć bez magii i władającej nią Istot. Kiedyś znane i żyjące obok ludzi, dzisiaj zapomniane - na szczęście nie przez wszystkich! My Ci o nich przypomnimy!

 Żywiołaki

Gnomy, Krasnale, Rusałki, Odyny, Salamndry, Sylfy...

Nazwę tę wprowadził Paracelsus w XVI w, określając tak duchy przyrody - Gnomy dla Ziemi, Odyny dla Wody, Salamandry dla Ognia i Sylfy dla powietrza.

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page