36EVP3Y_edited_edited_edited_edited_edit

Rytuały i zaklęcia

papier13.png

Rytuał i zaklęcie

Rytuał Legby - otwierane i zamykanie przejść + rytuał rozwijania talentu

Legba - któż lepiej jak On potrafi podpowiedzieć którą z dróg wybrać, która najbezpieczniejsza, która wiedzie do celu…i któż jak On potrafi wysłać człowieka inną, wyboistą – chcąc udzielić mu lekcji.
Decydując się iść jedną drogą, rezygnujemy z pójścia innymi.

legba, papa legba, otwarte drogi, opętanie, ochrona, obrona, kontakt, przejście, brama, klucze

papier13.png

Rytuał i zaklęcie

Rytuał Strażnika domu, finansów, zdrowia…

Ten specyficzny rytuał zakłada stworzenie małego ołtarza – kapliczki Świętego Ekspedyta. Ma być on strażnikiem dowolnej „cechy” na przykład bezpieczeństwa domowego, zgody, finansów czy zdrowia. Jeśli pojawią się problemy w danej dziedzinie – wtedy „uruchamiamy” ołtarz. Gdy wszystko wróci do normy należy złożyć kwiaty i inne drobne dary Świętemu w podziękowaniu.

rytuał, dostatek, bezpieczeństwo, św. Ekspedyt, ołtarz, pieniądze

papier13.png

Rytuał i zaklęcie

Rytuał odnalezienia miłości (lub zagubionego przedmiotu) z pomocą Świętego Antoniego.

Święty Antoni jest od wieków kojarzony z patronem „rzeczy zagubionych” które pomaga odnaleźć. Niewielu wie w naszej kulturze, że często używa się rytuału ze Świętym aby odnaleźć zagubioną miłość, a nawet pogodzić skłóconą parę. Alternatywnie można skorzystać z rytuału aby odnaleźć ważną rzecz w swoim życiu.

papier13.png

Rytuał

Rytuał Świętego Piotra, aby zamknąć drogi wrogom

Zaklęcie Skrzyżowanych Kluczy do zablokowania ataków, działań magicznych i zamknięcia dróg wrogom. To zaklęcie pochodzi z Meksyku, gdzie wierzy się (nie tylko tam) że dwa klucze Świętego Piotra otwierają i zamykają drogę do Nieba i Piekła, a tym samym drogę którą mogą dotrzeć do nas złe czary, uroki, krzyżują plany i blokują dostęp czarownikom, aby nie mogli nas skrzywdzić.

rytuał, św. Piotr, klucze, tytoń, bezpieczeństwo, ochrona, obrona

papier13.png

Rytuał i zaklęcie