top of page
36EVP3Y_edited_edited_edited_edited_edit

Rytuały i zaklęcia

papier13.png

Rytuał i zaklęcie

Rytuał Legby - otwierane i zamykanie przejść + rytuał rozwijania talentu

Legba - któż lepiej jak On potrafi podpowiedzieć którą z dróg wybrać, która najbezpieczniejsza, która wiedzie do celu…i któż jak On potrafi wysłać człowieka inną, wyboistą – chcąc udzielić mu lekcji.
Decydując się iść jedną drogą, rezygnujemy z pójścia innymi.

legba, papa legba, otwarte drogi, opętanie, ochrona, obrona, kontakt, przejście, brama, klucze

papier13.png

Rytuał i zaklęcie

Rytuał Strażnika domu, finansów, zdrowia…

Ten specyficzny rytuał zakłada stworzenie małego ołtarza – kapliczki Świętego Ekspedyta. Ma być on strażnikiem dowolnej „cechy” na przykład bezpieczeństwa domowego, zgody, finansów czy zdrowia. Jeśli pojawią się problemy w danej dziedzinie – wtedy „uruchamiamy” ołtarz. Gdy wszystko wróci do normy należy złożyć kwiaty i inne drobne dary Świętemu w podziękowaniu.

rytuał, dostatek, bezpieczeństwo, św. Ekspedyt, ołtarz, pieniądze

papier13.png

Rytuał i zaklęcie

Rytuał odnalezienia miłości (lub zagubionego przedmiotu) z pomocą Świętego Antoniego.

Święty Antoni jest od wieków kojarzony z patronem „rzeczy zagubionych” które pomaga odnaleźć. Niewielu wie w naszej kulturze, że często używa się rytuału ze Świętym aby odnaleźć zagubioną miłość, a nawet pogodzić skłóconą parę. Alternatywnie można skorzystać z rytuału aby odnaleźć ważną rzecz w swoim życiu.

papier13.png

Rytuał

Rytuał Świętego Piotra, aby zamknąć drogi wrogom

Zaklęcie Skrzyżowanych Kluczy do zablokowania ataków, działań magicznych i zamknięcia dróg wrogom. To zaklęcie pochodzi z Meksyku, gdzie wierzy się (nie tylko tam) że dwa klucze Świętego Piotra otwierają i zamykają drogę do Nieba i Piekła, a tym samym drogę którą mogą dotrzeć do nas złe czary, uroki, krzyżują plany i blokują dostęp czarownikom, aby nie mogli nas skrzywdzić.

rytuał, św. Piotr, klucze, tytoń, bezpieczeństwo, ochrona, obrona

papier13.png

Rytuał i zaklęcie

Germańskie zaklęcie leczące z uroków i złorzeczeń

Podobnie jak toskańskie zaklęcie ściągające uroki, tak Germanie mieli swoje zaklęcie. Opiera się ono na germańskich pieśniach leczniczych i służy pozbyciu się „zła” ze swojego życia, zwłaszcza takiego, które wywodzi się ze „złego oka” czyli uroku spowodowanego nieżyczliwym spojrzeniem.

rytuał, św. Łucja, świeca, złe oko, urok, zaklęcie

papier13.png

Rytuał

Rytuał lampy Świętego Antoniego dla powodzenia finansowego domowników (lub pracowników małej firmy)

Rytuał wymaga nieco cierpliwości gdyż tradycyjnie robi się go przez 9 kolejnych wtorków. Zaklęcie obejmuje stworzenie oliwnej lampy modlitewnej, wraz z której płomieniem przyciągniemy dobrodziejstwa materialne dla głowy rodziny (lub szefa firmy) lub dla wszystkich domowników (pracowników), zależnie jaką prośbę umieścimy podczas rytuału w lampie.

rytuał, św. Antoni, biznes, praca, firma, finanse, powodzenie, pieniądze

© Copyright Cedrowe Wzgórza - Kronika Świateł
bottom of page